top of page
Nasza history
historia

Nasza historia rozpoczyna się w listopadzie 1996 roku, podczas rekolekcji młodzieżowych  prowadzonych  (przezuelo przezuelo oblatóry, oblatów). Miałyśmy wtedy pomiędzy 18- 21 lat i pochodziłyśmy z grup młodzieżowych prowadzonych w parafiach oblackich, z różnych regionów Hiszpanii.

Każda z nas odczuwała w swoim sercu zaproszenie Jezusa, do tego aby pójść za Nim i przyjąć część Jego misji. Myślałyśmy wtedy: „gbybym była chłopakiem, zostałabym oblatem”. Dzieliłyśmy się tym pragnieniem z naszym kierownikiem duchownym, jednak nie było to możliwe, gdyż nie istniały Misjonarki Oblatki z tą samą duchowością i charyzmatem św. Eugeniusza. Każda z nas, prośiła Boga o siostry z którymi mogłaby dzielić to powołanie, które zrodziło się w naszych sercach, ograniczałyśmy się jednak do oczekiwania. To czego nie mogłyśmy sobie wobrazić to to, że istnieją inne dziewczyny z tym samym pragnieniem” bycia oblatką”.

W 1995 roku  z ogromną radością przeżyłyśmy kanonizację św. Eugeniusza. Charyzmat oblacki mocno rozbrzmiewał w naszych sercach i pomagał nas wzrastać na drodze chrześcijańskiego życia. Podczas trawania rekolekcji w 1996 roku oblaci zorganizowali dla nas, nasze pierwsze potajemne spotkanie, w trakcie którego bardziej poznałyśmy się, dzieląc się swoim pragnieniem bycia oblatką.

We wrześniu 1998 roku nasza wspólnota została zatwierdzona jako Stowarzyszenie Publiczne w Kościele. W roku 1999 postanowiłyśmy „stworzyć” nowicjat, którego mistrzynią została jedna z nowicjuszek. 9 września 2001 roku złożyłyśmy śluby zakonne: cztery siostry czasowe i cztery wieczyste. Zdecydowałyśmy nosić prosty habit jako znak naszej konsekracji i ubóstwa.

16.jpg
Oblatas 2001.TIF
Nasz charyzmat
charyzmat
DSC_0405_edited.jpg

Zawsze blisko ludzi

Otwartość i gościnność są naszym sposobem ewangelizacji. Chcą być jednocześnie znakiem proroczym w odpowiedzi na potrzeby zbawienia obecne w dzisiejszym świecie.

Naszą misją jest
Żyjemy
nuestra misión
10653617_856293964389589_277820989642862

Glosic

miłość Boga do każdego człowieka

Manos amigas

przyjmowac

tych, których Bóg stawia na naszej drodze z tym wszystkim czym żyją i są

En una roca junto al mar

Towarzyszyć

na drodze życia i wiary tym, którzy kroczą obok nas

555.jpg

we wspólnocie

Głosimy Ewangelię w /i poprzez nasze wspólnoty, które charakteryzują się silnym duchem rodzinnym. W spojrzeniu wiary możemy przyjąć to, kim i czym jesteśmy, by z wdzięcznością cieszyć się darem otrzymanego powołania.

DSC07796.JPG

the misji

Nasze powołanie misyjne rodzi się  z Bożego wezwania do ewangelizacji. Słuchając wołania ubogich i potrzeb zbawienia, które odkrywamy w Kościele i we współczesnym świecie.

Nasz sposób wypełniania misji ma na celu się ewangelizację najuboższych z perspektywy  naszego osobistego doświadczenia zbawienia. Chcąc wzbudzać wiarę w tych, z którymi się spotykamy.

contacto

Czy kiedykolwiek zadałaś sobie to pytanie?

Chcesz odkryć jakie jest wezwanie Boga dla Twojego życia?

Jeśli pragniesz odkryć swoje powołanie i rozpocząć drogę rozeznawania,napisz do nas:

 

      misionerasoblataspjv@gmail.com

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
bottom of page